Zúčastnili sme sa medzinárodného veľtrhu CONECO RACIOENERGIA 2025
Zúčastnili sme sa medzinárodného veľtrhu CONECO RACIOENERGIA 2025, ktorý sa konal od 2. do 5. apríla v Incheba Expo Bratislava – a bola to jazda!

Ako Fakulta elektrotechniky a informatiky (FEI) v rámci expozície Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) sme návštevníkom predstavili to najzaujímavejšie z našej dielne:
Autonómne autíčka, ktoré demonštrujú moderné princípy riadenia a senzoriky

Robot Buddy, náš interaktívny spoločník, ktorý si získal veľa úsmevov

Virtuálnu realitu digitalizovanej vysokonapäťovej (ZVN) elektrickej stanice, v ktorej sa mohli návštevníci voľne poprechádzať a preskúmať jej fungovanie zblízka

A tiež digitálny obraz krajiny – unikátny prehľad o tom, ako vieme modernými nástrojmi analyzovať a modelovať náš svet

Veľtrh CONECO RACIOENERGIA 2025 bol o inováciách, udržateľnosti a technologickom pokroku – a my sme hrdí, že sme mohli byť jeho súčasťou. Zároveň sme našej univerzite pomohli vyhrať 1. miesto medzi univerzitami za výnimočnú expozíciu na tomto veľtrhu.
Reprezentovali nás: doc. Ing. Gabriel Bugár, PhD. (KEMT), Ing. Zuzana Sokolová, PhD. (KEMT), Ing. Ján Zbojovský, PhD. (KEE), Bc. Christopher Nagy (KEE), Marek Meščan (KPI), Tomáš Mesarčík (KPI), doc. Ing. Stanislav Ondáš, PhD. (KEMT), Ing. Eva Kupcová (KEMT)
Ďakujeme všetkým, ktorí sa prišli pozrieť, porozprávať a vyskúšať si naše technológie. Sme radi, že sme mohli ukázať, čo všetko sa na FEI TUKE deje – a že technológie môžu byť nielen užitočné, ale aj zábavné!

